REPETITIVE
Paulīne Kalniņa, Mārtiņš Zvribulis​​​​​​​


   
Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca “Provodņik” ir būtiska procesa kontekstā. Process ražošana, kur vienu un to pašu lietu pie lentas atkārto simtiem, tūkstošiem reižu, ļauj paskatīties uz repetitīvu jeb lietas vai darbības atkārtojumu kā mūsdienu sabiedrības neizbēgamu dzīves modeli. 
Atkārtojums ikdienas dzīvē novērojams kustībās, vides attēlos, vides skaņā. Katrs rīts, kad tīram zobus ir atkārtojums. Katra rīta kafijas krūze ir atkārtojums tekošā ūdens skaņā, kafijas smaržā, bildē, kur redzam galda virsmu ar krūzi. Mūsu dzīves atkārtojumi bieži vien paiet garām nepamanīti, toties no malas šīs, dažkārt neapzinātās kustības, skaņas un attēli vērotājam var pateikt ļoti daudz par mums kā cilvēkiem un par mums kā sabiedrību.
Kā pieņemt atkārtojumu? Ķīnas ofisa ēkās izveidoti tīkli ap logiem, lai novērstu neskaitāmos pašnāvību mēģinājumus repetitīvās darba vides dēļ. 
Atsaucoties uz Pasaules Veselības organizācijas datiem kopš 2016. gada pašnāvību skaits pasaulē darba vietā audzis, pārsniedzot 800’000, kas ir vairāk kā 11 cilvēki uz 100’000.
Vai pašnāvība ir vienīgais ceļš, lai šo rutīnu pārtrauktu? Kā skatīties uz repetīciju? Performances ietvaros vēlamies apskatīt atkārtojuma un rutīnas pozitīvo ietekmi, koncentrējot skatītāju uzmanību uz iespējamās izvēles daudzveidību. 
  
Uz augšu