GROSOMBOLS
Klāvs Liepniņš

   
'Grosombols' ir izrāde par vīrietības meklējumiem ķermenī, uzvedībā, pārliecībā, emocionalitātē un sabiedrības priekštatos vai ekspektācijās.
Rietumu sabiedrības vēlmē radīt idealo vīrieša tēlu, jauni zēni, pusaudži un peiauguši vīrieši tiek pakļauti toksiskās maskulinitātes stereotipiem un aizspriedumiem, par to kā jāuzvedās un kā ir jājūtās šim dzimumam. Ideja par to, ka vīrietis nav vai nedrīkst būt emocionāls vai ievainojams bloķē iespēju un izpratni šīs sajūtas sevi atpazīt un izpaust, kas, savukārt, noved pie destruktīvām  rīcībām, lai kaut kā tiktu ar šīm emocijām galā. 
Izrādē horeogrāfs Klāvs Liepiņš risina savus personīgos meklējumus maskulinitātē, vēršot uzmanību nepieciešamībai pārvērtēt bināro izpratni par dzimumu īpašībām, un veicināt pārdomāt vai emocionalitāte, maigums, jūtīgums ir atbilstošs tikai vienam no dzimumiem. 
Mākslinieks tic tam, ka realitāti veido tas, ko mēs izvēlamies redzēt un kam mēs izvēlamies ticēt. Maskulinitātei nav jābūt pretējai sievišķībai un katram sabiedrības loceklim ir brīva izvēle veidod savu sievišķību un vīrišķību atbilstošu savai identitātei, nevis sekot dzimuma lomām piedēvētajām īpašībām. 
“Meklēju atbildes sev, ko man nozīmē būt vīrietim. Savā dzīvē esmu daudz piedzīvojis pazemošanu skolā un darba vidē, kad mana uzvedība tiek kaunināta kā ''pārāk sievišķīga'' un neatbilstoša vīrišķības standartiem. Es sapratu, ka negribu sevi meklēt caur maskulinitātes perspektīvu. Es piedzimu, bez izvēles  - balts, bilogķiski - vīrtietis. Man svarīgākais ir kāds es esmu kā cilvēks, kāda ir mana loma komplicētā sabiedrībā un kā manas rīcības var pozitīvi ietekmēt gan sociālo vidi, gan arī ekoloģisko. Tam visam nav nekāda sakara ar to vai man ir loceklis vai vagīna. ”
Uz augšu